Costa del Solin sääennuste
pe 25.4.
la 26.4.
su 27.4.
ma 28.4.
ti 29.4.
ke 30.4.
Costa del Solin artikkelit
Costa del Solin hotellit
Matkakohteita Costa del Solissa
Matkakohteita Costa del Solin lähellä
- Mijas Costa [21 km]
- Mijas [22 km]
- La Cala De Mijas [23 km]
- Malaga [26 km]
- Rincon De La Victoria [27 km]
- Alhaurin El Grande [29 km]
- Ojen [39 km]
- Torre Del Mar [41 km]
- Puerto Banus [47 km]
-
Iso Hotelli
Hotelli: Aparthotel VeramarHotellia remontoitu ja remontti jatkui edelleen. Mainoksissa oli Skybaari - suljettu ja Polkupyörän vuokrausta mitä ei ollut. Kuntosali joka ei myöskään ollut käytössä. Huone oli siisti ja ystävälliset Siivoojat, mutta keittiössä ei kauhean paljoa astioita ja nekin vähän niin ja näin. Allaspuoli vesi oli kylmää ja piha muutenkin ei viihtyisä, lapsille pieni allas, mutta muuten ei mitään leikkipaikkaa. Henkilökunta oli ystävällisiä.
Kohde: Fuengirola, Espanja Kategoria: Fuengirolan hotellit Lisätty: 24.03.19 Lähettäjä: Vieras -
Onko htotelli Fenix ok ?
Hotelli: FENIXHeips, menossa Fenixiin toukokuun viimeisellä viikolla. Onko allasalueelle tosiaan 10 maksu hotellin asiakkailta? Torakoita ?
Kohde: Torremolinos, Espanja Kategoria: Torremolinosin hotellit Lisätty: 06.01.19 Lähettäjä: Vieras -
Caravan Life Nro You Tube kanava
Tällä kanavalla pääsette seuraamaan kahden eläköityneen Caravaanarin unelman toteutumista.Aloimme harrastamaan Caravaanari eloa 1989 hankittuamme ensimmäisen matkailuvaunumme.Silloin jo heti unelmoimme päivästä jolloin olisimme työelämästä vapaita ja saisimme kierrellä matkailuvaunuillen ympäri eurooppaa.Sittemmin ovat unalmamme ja haaveilumme realisoituneet ja jopa vähän enemmänkin .Nyt kierrämme ympäriinsä eri maissa matkailuautolla.Ensimäinen eläkeläisenä suunnattu matkamme tapahtui 2017 talvella.Suuntasimme automme keulan Vuosaaren satamaan ja siitä laivalla Saksaan ja Trawemundeen.Tarkoituksella kävimme heti alkuunsa 14 eri valtiossa 98 päivän aikana.Ajokilometrejä kertyi yht.10918 kilometriä mikä on melkoisen paljon.Tämä reissumme samoin kuin talvella 2018 tekemämme toinen Euro Road Trip näkyvät Yuo tube kanavallamme Caravan Life Nro.2018 vierailimme kesällä myös Baltiassa ja Puolassa ja itse asiassa siitä reissusta on juuri menossa 11 videon jaksot Yuo Tubessa.Marraskuun lopulla... Lisää...
Tällä kanavalla pääsette seuraamaan kahden eläköityneen Caravaanarin unelman toteutumista.Aloimme harrastamaan Caravaanari eloa 1989 hankittuamme ensimmäisen matkailuvaunumme.Silloin jo heti unelmoimme päivästä jolloin olisimme työelämästä vapaita ja saisimme kierrellä matkailuvaunuillen ympäri eurooppaa.Sittemmin ovat unalmamme ja haaveilumme realisoituneet ja jopa vähän enemmänkin .Nyt kierrämme ympäriinsä eri maissa matkailuautolla.Ensimäinen eläkeläisenä suunnattu matkamme tapahtui 2017 talvella.Suuntasimme automme keulan Vuosaaren satamaan ja siitä laivalla Saksaan ja Trawemundeen.Tarkoituksella kävimme heti alkuunsa 14 eri valtiossa 98 päivän aikana.Ajokilometrejä kertyi yht.10918 kilometriä mikä on melkoisen paljon.Tämä reissumme samoin kuin talvella 2018 tekemämme toinen Euro Road Trip näkyvät Yuo tube kanavallamme Caravan Life Nro.2018 vierailimme kesällä myös Baltiassa ja Puolassa ja itse asiassa siitä reissusta on juuri menossa 11 videon jaksot Yuo Tubessa.Marraskuun lopulla starttaamme 5 kuukauden matkalle jälleen eurooppaan ja siellä vietämme joulun perheen kanssa Lissabonissa josta jatkamme ajoamme matkailuautoillen Gibraltarille ja edelleen sieltä Espanjaan useisiin kaupunkeihin.Tältä uudelta matkaltamme myös joka viikko uusi video You Tubeen.Tämän tubetuksen otin itselleni harrastuksena eläkepäiville ja ilkoksen olen siinä saanut uusia ystäviä ja tilaajiakin,joskus jopa tykkäyksiäkin mikä lämmittää tekijän mieltä kovin.Käykää katsomassa tuotoksiani Caravan Life Nro kanavallani ja tilatkaa kanavani niin pysytte helposti matkassa mukana virtuaalisesti.Videoilleni pyrin laittammaan myös hiukan infoa paikoista.GPS kordinaatit ,osoitteet jne.Niille ketkä uskaltautuvat matkustella näitä reittejämme henkilöautoillen mikä on täysin mahdollista uskallan luvata myös videoillani rahan arvoisia neuvoja miten olla ja asua euroopassa edullisesti.Ei muuta kuin mukaan ja matkaan.Meille Senioreille tämän on mitä parasta antia eläkepäivinämme.Tässä linkki kanavalleni.https://www.youtube.com/channel/UC-fMaGF3Cli5K2H9g6s02VQ?view_as=subscriber
Kohde: Fuengirola, Espanja Kategoria: Fuengirolan aktiviteetit ja harrastukset Lisätty: 21.10.18 Lähettäjä: Caravaanari -
Paikan todellisuus
Karmea Kivikylä! Ei juuri mitään Espanjalaista. Paljon Suomalaisia jotka etsivät kadotettua nuoruutta... Juovat aivan liian paljon ja heiluvat joka viikonloppu baareissa. Alkoholistin paratiisi. Menen muualle tod. Espanjaan kun sinne menen.
Kohde: Fuengirola, Espanja Kategoria: Fuengirolan muita vinkkejä Lisätty: 28.09.18 Lähettäjä: Vieras -
Paritalo Torreblankassa
Vuokrasin suomalaiselta naiselta, Nina Rintaselta asunnon Torreblankasta. Viikon asuttuani, alkoi asunnossa juoksennella rottia, ja hiiriä. Yksin asuvana naisihmisenä voitte kauhun tunteeni kuvitella. Jätin asun välittömästi, ilmoitin Ninalle. Hänen mielestään asunnossa ei ole ollut mitään. Paikalle kutsumani, hänen tuttunsa näkivät myös jyrsijät. Takuuni oli 500 euroa, Nina ei suostu maksamaan mitään takaisin, onpa vielä tekaissut minulle velkalistan, jossa olen kuulema vienyt hänen tavaroitaan. Pahaksi onnekseen, hänen tuttavansa olivat paikalla kun pakkasin kamani, antoivat minulle kyydin odottamaan ystävääni, ja luovutin avaimet samalla heille. Olen ollut useana talvena Espanjassa, ja jos joku on minua huijannut, se on aina ollut suomalainen.
Kohde: Fuengirola, Espanja Kategoria: Fuengirolan vaarat ja ongelmat Lisätty: 15.02.18 Lähettäjä: Vieras
Oletko käynyt Costa del Solissa?
Vinkkisi saattavat olla korvaamattomia muille matkailijoille. Voit kertoa esimerkiksi lempiravintolastasi, uskomattomasta paikallisesta nähtävyydestä, harrastusmahdollisuuksista tai paikallisista tavoista.
Kirjoita omista kokemuksistasi Costa del SolissaAiemmin kysyttyä
- Miten on järkevin siirtyä Malagan lentokentältä Esteponaan.
- Meitä on tulossa päivällä 5.3.16 5 hlöä hotel Costa del Soliin. miten päästään l...
- Hei, olemme menossa Torrenuevaan syyskuun viimeisellä viikolla.. Kokemuksia ...
Oletko menossa Costa del Soliin?
Ilmoita siitä muille - voit löytää matkaseuraa tai saada vinkkejä matkaasi varten.

Prinsessa
Kohde: | Torremolinos |
Ajankohta: | Maaliskuu 2019 |

Juusonättilä
Kohde: | Fuengirola |
Ajankohta: | Helmikuu 04, 2020 - Helmikuu 18, 2020 |

Juusonättilä
Kohde: | Fuengirola |
Ajankohta: | Helmikuu 04, 2020 - Helmikuu 18, 2020 |

Prinsessa
Kohde: | Benalmadena |
Ajankohta: | Toukokuu 11, 2017 - Toukokuu 15, 2017 |

aulikki
Kohde: | Benalmadena |
Ajankohta: | Tammikuu 17, 2015 - Maaliskuu 27, 2015 |
Kommentti: | Pitkällä lomalla Espanjan aurinkorannikolla 17.1.2015 alkaen |
Oletko vieraillut Costa del Solissa?
Hyödyllistä tietoa Costa del Solista
Yleistietoja kohteesta |
|
Valtio: | Espanja |
Englanninkielinen nimi: | Costa del Sol |
Etäisyys Helsingistä: | 3360 km |
Lentoaika-arvio:[1] | 4h 20min |
Rahayksikkö: | euro |
Valuuttakurssi (1 EUR): | 1 EUR |
Aika[2] |
|
Paikallinen aika: | |
Aikavyöhyke (kesäaika): | GMT +2 |
Aikavyöhyke (virallinen): | GMT +1 |
Aikaero Suomeen: | -1 |
Sähköverkko[3] |
|
Pistokkeet: | C F |
Jännite ja taajuus: | 230 V, 50 Hz |
Puhelinnumerot[4] |
|
Suuntanumero: | +34 |
Yleinen hätänumero: | 112 |
Ambulanssi: | 112 |
Palokunta: | 112 |
Poliisi: | 112 |
Hyödyllisiä linkkejä |
|
Suositeltavat rokotukset: Espanja | |
Suomen suurlähetystö Espanjassa | |
Espanjan suurlähetystö | |
Englanninkielinen Wikipedia: Costa del Sol | |
Suomenkielinen Wikipedia: Costa del Sol | |
Ulkoministeriön matkustustiedote: Espanja | |
Vaadittavat matka-asiakirjat (IATA): Costa del Sol |