APA Hotel Keikyu Kamata-Ekimae Nishi
Tokio,
Japani
Mukavuudet
- Lentokenttä Tokyo (HND): 7.9 km
Tietoja hotellista
Tokionlahti ja Tokyo Tower sijaitsevat 15 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 12,6 km:n päässä kohteesta Tokyo Big Sightin konferenssikeskus ja 15,3 km:n päässä kohteesta Tokion keisarillinen palatsi. Kaikkien 220 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu digitaalikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Huone siivotaan pyynnöstä. Huoneissa on työpöytä ja vedenkeitin. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Tokionlahti - 2,6 km / 1,6 mi
Sengakujin temppeli - 9,6 km / 6 mi
DiverCity Tokyo Plaza - 10,4 km / 6,5 mi
Aqua City Shopping Center (ostoskeskus) - 10,6 km / 6,6 mi
Odaiban merenrantapuisto - 10,8 km / 6,7 mi
Sateenkaarisilta - 11,1 km / 6,9 mi
Keion yliopisto - 11,1 km / 6,9 mi
Shiba-puisto - 11,7 km / 7,3 mi
Tokyo Tower - 12 km / 7,5 mi
Hamarikyun puutarhat - 12,3 km / 7,6 mi
Tokion puutarhateatteri - 12,3 km / 7,7 mi
Ariake-puutarha - 12,5 km / 7,8 mi
Tokion kaupunkinäkymä - 12,5 km / 7,8 mi
Tokyo Big Sightin konferenssikeskus - 12,6 km / 7,8 mi
TeamLab Borderless: MORI Building DIGITAL ART MUSEUM - 12,6 km / 7,9 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Tokio (HND-Haneda) - 8,7 km / 5,4 mi
Tokio (NRT-Naritan kansainvälinen lentoasema) - 79 km / 49,1 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY
per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Omatoiminen pysäköinti: 2000 JPY per päivä (ilman kulkurajoituksia)
- Siivousmaksu: 1000 JPY per yö
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
