Landmark Plaza Hotel

Deira, Arabiemiraatit Lippu - Arabiemiraatit

Mukavuudet

  • Ravintola
  • Baari
  • Ilmastointi
  • Lentokenttä Dubai (DXB): 17.2 km
  • Lentokenttä Dubai World Central (DWC): 64.6 km

Tietoja hotellista

Kultabasaari ja Deiran keskusta sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 11,9 km:n päässä kohteesta Dubai Mall ja 12,7 km:n päässä kohteesta Burj Khalifa. Kaikissa 123 huoneessa on ilmastointi ja minibaari. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu erillinen kylpyamme ja suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Varusteluun kuuluu puhelin, tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone) ja työpöytä. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Naif Souq (ostosalue) - 0,5 km / 0,3 mi
Deira Twin Towers -ostoskeskus - 0,6 km / 0,4 mi
Dawwār as Samakah - 1 km / 0,6 mi
Maustesouk - 1 km / 0,6 mi
Kultabasaari - 1,1 km / 0,7 mi
Al Ghurair Centre -ostoskeskus - 1,2 km / 0,7 mi
Deiran maustetori - 1,2 km / 0,7 mi
Perinnetalo - 1,4 km / 0,9 mi
Dubain museo - 1,8 km / 1,1 mi
Tekstiilisouk - 2,1 km / 1,3 mi
Suuri moskeija - 2,2 km / 1,3 mi
The Heritage Village - 2,2 km / 1,4 mi
Meenan basaari - 2,4 km / 1,5 mi
SMCCU Sheikh Mohammedin kulttuurikeskus - 2,8 km / 1,7 mi
Dubain poukaman puisto - 3,3 km / 2 mi

Lähimmät lentokentät ovat:
Dubai (DXB-Dubain kansainvälinen lentoasema) - 6,6 km / 4,1 mi
Sharjah (SHJ-Sharjahin kansainvälinen lentoasema) - 29,8 km / 18,5 mi
Dubai (DWC-Al-Maktoumin kansainvälinen lentoasema) - 67,7 km / 42,1 mi

Majoituspaikan ensisijainen lentokenttä on Dubai (DXB-Dubain kansainvälinen lentoasema).

Käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva business center, ilmaiset sanomalehdet aulassa ja kuivapesula-/pesulapalvelut. Hyödynnä lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden). Seuraavat palvelut ovat saatavilla: höyrysauna, ilmainen langaton internetyhteys ja concierge-palvelut. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan, kahvila ja ympärivuorokautisen huonepalvelun. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.00–10.00.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupungin perimä vero: 10.00 AED per majoitustila per yö
  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan turismimaksun. Maksu on 10.00 AED ensimmäisestä makuuhuoneesta per yö, ja se nousee 10.00 AED:lla per yö jokaisen lisämakuuhuoneen myötä.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 25 AED aikuisille ja 25 AED lapsille
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 200 AED

    per ajoneuvo (korkeintaan 3 henkilöä)

  • Lisävuode: 120.0 AED per yö

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

  • Yksi korkeintaan 9 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Kartta

Ladataan hakutuloksia ...