Albatros Hotel
Moraitika,
Kreikka
Mukavuudet
- Uima-allas
- Lasten allas
- Ravintola
- Baari
- Ilmastointi
- kylpylä
- lastenklubi
- Lentokenttä Korfu (CFU): 19.4 km
- Kylpylä
- Baari
- Ravintola
- Turvallinen
- Uima-allas
- Kokoustila
- Pääsy pyörätuolilla
- Lentopallo
- Polkupyörän vuokraus
- Vesijumppa
- Surffaus
- Vesihiihto
- Purjelautailu
- Melonta
- 24 h vastaanotto
- Wi-fi
- Pysäköinti
- Kielitaitoinen henkilökunta
- Tallelokero
- Hissi
- Pesula
- Supermarket
- Lääkäripalvelu
- Kauppa
- Valuutanvaihto
- Kahvila
- Syöttötuoli
- Allas snack-baari
- Ruoanlaitto show
- Savuton alue
- TV huone
- Aurinkotuolit
- Aurinkovarjot
- Puolihoito
- All Inclusive
- Gluteenittomia aterioita
- Kampaamo
Tietoja hotellista
Osoite: Moraitica, 49100 Corfu
Lyhyesti hotellista:
Kolmen tähden Albatros hotellissa on lämmin ja kodikas tunnelma, joka sopii ihanteelliseksi lomakohteeksi aikuisille ja kaikenikäisille perheille. Ainutlaatuinen sijainti Moraitikan hienoimmalla rannalla, perinteisellä ja tunnetulla alueella, tarjoaa mahdollisuuden rentouttavaan lomamajoitukseen ja viihteeseen aamusta iltaan. Hotellissa on ravintola, baari, ulkouima-allas, lasten leikkipaikka, pysäköinti, Spa & kauneushoitola, hissi, ilmainen WiFi, rantapyyhkeet panttia vastaa. Hotellin alueella on helppo kulkea ramppien kautta.
Huoneet:
Hotellissa on 78 tilavaa ja valoisaa huonetta. Kaikissa huoneissa on kylpyhuone hiustenkuivaajalla, sateliitti-tv, minijääkaappi, ilmastointi ja parveke, josta näkymät joko merelle tai vuorille. Hotellissa on tarjolla erilaisia ateria- ja huonevaihtoehtoja.
Sijainti:
Hotelli Albatros sijaitsee Moraitikassa, yhdessä Korfun vanhimmista ja viehättävimmistä kylistä. Kahden kilometrin pituisella rannalla voi nauttia puhtaasta ja sinisestä matalasta merestä, joka on ihanteellinen lapsiperheille.
Rannalle: n. 100 m
Keskustaan: noin 500 m Moraitikan kylään ja noin 18 km Korfun kaupunkiin
Ulkouima-allas/Lastenallas: kyllä/ei
Vesipuisto: ei
Ravintola/Baari: kyllä/kyllä
Kuntosali/kylpylä: kyllä/kyllä
Matka lentokentältä: n. 18 km
Huomioitavaa:
Kreikassa peritään ilmastovero (Resilience to the Climate Crisis), joka määräytyy paikallisen hotelliluokituksen mukaan 2 – 15 euroa/huone/yö. Vero maksetaan suoraan hotellille käteisellä tai kortilla joko sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä
Lisätietoa:
Huomioithan, että Helsingin ja Tampereen lennoilla ei ole kohteessa opaspalveluita.
