Cross Paasha Bali Seminyak
Canggu,
Indonesia
Mukavuudet
- Uima-allas
- Ilmastointi
- Kuntosali
- Lentokenttä Denpasar Bali (DPS): 12.0 km
Tietoja hotellista
Cross Paasha Bali Seminyak sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Jalan Laksmana -katu ja vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Seminyak Square -ostoskeskus. Tämä luksusluokan hotelli sijaitsee 0,9 km:n päässä kohteesta Seminyakin ranta ja 3,9 km:n päässä kohteesta Legianin ranta. Kaikissa 99 huoneessa on ilmastointi, minibaari sekä LCD-televisio. Mukavuuksiin kuuluu digitaalikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja työpöytä. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Jalan Laksmana -katu - 0,1 km / 0,1 mi
Seminyak Square -ostoskeskus - 0,2 km / 0,2 mi
Seminyak Village - 0,3 km / 0,2 mi
Seminyakin ranta - 0,9 km / 0,5 mi
Petitengetin temppeli - 0,9 km / 0,6 mi
Petitengetin ranta - 1 km / 0,6 mi
Sunset Pointin ostoskeskus - 1,1 km / 0,7 mi
TAKSU Bali Gallery - 1,3 km / 0,8 mi
Double Six -ranta - 2,2 km / 1,3 mi
Legian Roadin ostosalue - 2,6 km / 1,6 mi
Legianin ranta - 2,8 km / 1,8 mi
Batu Belig Ranta - 3,5 km / 2,1 mi
Padangin ranta - 3,6 km / 2,2 mi
Valkosipulikuja - 3,7 km / 2,3 mi
Kutan ranta - 3,9 km / 2,4 mi
Lähin suuri lentokenttä on Denpasar (DPS-Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema) - 11,9 km / 7,4 mi
Käytössäsi on kuivapesula-/pesulapalvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kielitaitoinen henkilökunta. Käytössäsi on lentokenttäkuljetukset. Jos saavut autolla, voit pysäköidä helposti, sillä ilmainen pysäköinti kuuluu myös palveluihin. Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu kuntoklubi, ulkouima-allas ja vuokrattavat polkupyörät. Tämän hotellin palveluihin kuuluu ilmainen langaton internetyhteys ja concierge-palvelut. Majoituspaikan uima-altaalla sijaitseva ravintola, Kuuki Dining Restaurant, tarjoaa näkymän uima-altaalle. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu. Allasbaarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 6.30–11.00. LOCALIZE Paikallisten säädösten mukaan kaikkien asiakkaiden on pysyttävä majoituspaikan tiloissa hiljaisuuden päivänä (Nyepi) / hindulaisena uutenavuotena 24 tunnin ajan (alkaen klo 6.00). Hiljaisuuden päivä on tavallisesti maaliskuussa tai huhtikuussa (päivämäärä vaihtelee vuosittain). Sisään- tai uloskirjautuminen ei ole tuona päivänä mahdollista. Myös Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema (Densaparin kansainvälinen lentoasema) on suljettu hiljaisuuden päivänä.- Maksu buffetaamiaisesta: noin 225000 IDR aikuisille ja 225000 IDR lapsille
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Uima-allasta voi käyttää klo 8.00–20.00.
- 31.12. yöpymisten kokonaishintaan sisältyy pakollinen uudenvuodenaaton gaalaillallismaksu.
- Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
- Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.
