Hotel Eden Nord Soller

Port de Sóller, Espanja Lippu - Espanja

Mukavuudet

  • Uima-allas
  • Lasten allas
  • Ravintola
  • Baari
  • Ilmastointi
  • kylpylä
  • Lentokenttä Mallorca (PMI): 34.9 km
  • Uima-allas
  • Aurinkotuolit
  • Aurinkovarjot
  • Makean veden ulkoallas
  • Kokoustila
  • Pääsy pyörätuolilla
  • Baari
  • Ravintola
  • Uima-allas
  • 24 h vastaanotto
  • Wi-fi
  • Pysäköinti
  • Tallelokero
  • Hissi
  • Concierge
  • Ilmastointi yleisissä tiloissa
  • Pesula
  • Allas snack-baari
  • Savuton alue
  • American Express
  • MasterCard
  • Visa
  • Visa Electron
  • Lentokenttäkuljetus
  • Puolihoito
  • Aamiainen
  • Savuton rakennus

Tietoja hotellista

Osoite:   Carrer de Mestral, 5, 07108 Port de Sóller, Mallorca, Espanja

Lyhyesti hotellista:   

Viihtyisä kolmen tähden hotelli sijaitsee Port de Sóllerin viehättävässä kalastajakylässä, Tramuntana-vuoriston syleilyssä. Hotelli tarjoaa upeat puitteet rentoutumiseen ulkouima-altaalla, aurinkoterassilla sekä spa-osastolla, josta löytyy muun muassa sauna ja poreallas. Aktiivisempaa lomaa kaipaaville on tarjolla kuntosali sekä erinomaiset mahdollisuudet vaellukseen ja pyöräilyyn lähialueilla. Hotellissa on myös ravintola, baari ja kattoterassi.

Huoneet:   

Kaikissa huoneissa on parveke tai terassi. Huoneiden varusteluun kuuluu ilmastointi, tallelokero (lisämaksusta), jääkaappi, tv satelliittikanavilla, ilmainen Wi-Fi sekä kylpyhuone hiustenkuivaajalla. 

Sijainti:   

Hotelli sijaitsee rauhallisella paikalla rinteessä, vain lyhyen kävelymatkan päässä Port de Sóllerin satamasta, hiekkarannasta ja keskustan palveluista.

Rannalle: n. 200 metriä

Keskustaan: n. 200 metriä

Ulkouima-allas/Lastenallas: kyllä / kyllä (matala osa)

Vesipuisto: ei

Ravintola/Baari: kyllä / kyllä

Kuntosali/kylpylä: kyllä / kyllä

Matka lentokentältä: n. 35 km (PMI)

Lisätietoa:

Mallorcalla peritään turistivero, joka määräytyy paikallisen hotelliluokituksen mukaan 2–5 euroa/yö/henkilö. Vero maksetaan suoraan hotellille käteisellä tai kortilla joko sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

Huomioithan, että Mallorcan matkat ovat omatoimimatkoja eikä niissä ole opaspalveluita.

Kartta

Ladataan hakutuloksia ...