Mendeli Street Hotel By Prima Hotels - 18 years old plus

Tel Aviv, Israel Lippu - Israel

Mukavuudet

  • Ilmastointi
  • •
  • kylpylä
  • •
  • Lentokenttä Ben Gurion Airport (TLV): 25.1 km

Tietoja hotellista

Gordon-ranta ja Ben Yehudan katu (ostospaikka) sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä luksusluokan hotelli sijaitsee 0,5 km:n päässä kohteesta Bograshovin ranta ja 0,8 km:n päässä kohteesta Frishmanin ranta. Kaikkien 66 huoneen varusteluun kuuluu minibaari ja LED-TVt. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu kylpyamme tai suihku, sadesuihkupää ja designer-hygieniatuotteet. Varusteluun kuuluu puhelin, tallelokero ja ilmaiset sanomalehdet. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Ben Yehudan katu (ostospaikka) - 0,1 km / 0,1 mi
Frishmanin ranta - 0,2 km / 0,2 mi
Bananan uimaranta - 0,3 km / 0,2 mi
Yhdysvaltain suurlähetystö Israelissa - 0,4 km / 0,2 mi
Gordon-ranta - 0,4 km / 0,3 mi
Bograshovin ranta - 0,4 km / 0,3 mi
Jerusalem-uimaranta - 0,6 km / 0,4 mi
Dizengoff-aukio - 0,6 km / 0,4 mi
Bauhaus Center Tel Aviv - 0,7 km / 0,5 mi
Trumpeldorin hautausmaa - 0,8 km / 0,5 mi
Ben Gurion -museo - 0,8 km / 0,5 mi
Meir-puisto - 0,9 km / 0,6 mi
Dizengoff Centre (ostoskeskus) - 0,9 km / 0,6 mi
Geulan ranta - 0,9 km / 0,6 mi
Tel Avivin satama - 1 km / 0,6 mi

Lähin suuri lentokenttä on Tel Aviv (TLV-Ben Gurion) - 23,8 km / 14,8 mi

Käytössäsi on tietokonepiste, kuivapesula-/pesulapalvelut ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Voit rentoutua täyden palvelun kylpylässä, jonka palveluihin sisältyvät muun muassa hierontapalvelut ja kasvohoidot. Tämän art deco -tyylisen hotellin palveluihin kuuluu myös ilmainen langaton internetyhteys ja concierge-palvelut. Mashya - weekends only palvelee majoituspaikan asiakkaita. Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 8.00–10.30.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa:

    Israelin arvonlisävero (18 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Israelin asukkaita.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 140 ILS per henkilö
  • Myöhäinen uloskirjautuminen: 50 % huoneen hinnasta

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

  • Hierontapalvelut ja kylpylähoidot tulee varata etukäteen. Varauksen voi tehdä ottamalla majoituspaikkaan yhteyttä ennen saapumista soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
  • Asiakkaita, jotka ovat 16 vuoden ikäisiä tai nuorempia, ei saa tuoda tähän vain aikuisille tarkoitettuun majoituspaikkaan.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Kartta