Blue Star Unahotels Naxos Beach Sicilia

Giardini-Naxos, Italia Lippu - Italia

Mukavuudet

  • Uima-allas
  • Lasten allas
  • Ravintola
  • Baari
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • kylpylä
  • lastenklubi
  • Etäisyys rannalta: 100 m
  • Etäisyys keskustaan: 2 km
  • Lentokenttäbussille: 10 m
  • Tavarat kannetaan hotellille
  • Bussipysäkille: 750 m
  • Juna-asemalle: 3 km
  • Ostoksille: 250 m
  • Minimarket: 300 m
  • Keskustaan: 1.5 km
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Paikallinen luokitus: ****
  • Rakennettu: 1972
  • Uudistettu: 2000
  • Huoneita: 636
  • Jännite: 220
  • Adapteria tarvitaan
  • American Express
  • MasterCard
  • Eurocard
  • Visa
  • Alue: Ranta-alue
  • Pankkiautomaatti hotellilla
  • Pysäköinti
  • WiFi
  • Maksuton WiFi yleisissä tiloissa
  • Maksuton WiFi huoneissa/huoneistoissa
  • Liikenne: Paikallisliikennettä
  • Sisäänkirjautuminen: 15:00
  • Uloskirjautuminen: 10:00

Tietoja hotellista

Hotellin edustalla olevalla yksityisellä ranta-alueella on rantapalvelut, mm. aurinkotuolit, -varjot ja vesiurheilua.

Kaksi allasaluetta

Hotellilla on kaksi allasaluetta ja sen yhteensä neljä uima-allasta tarjoavat runsaasti tilaa sekä leikkiin että rentoutumiseen. Pienimmille vieraille on kaksi lastenallasta ja halutessasi voit kokeilla kuntouintia olympia-altaassa tai vain rentoutua aurinkotuolissa.

Tennis, leikkipaikka ja padel

Hotellialue on vehreä, ja siellä on tilaa leikkiin ja kuntoiluun. Huoneet sijaitsevat hotellin päärakennuksessa tai pienemmissä rakennuksissa puutarhassa. Aikuiset, jotka kaipaavat lomallaan kuntoilua, voivat pelata tennistä ja padelia, ja perheen pienimmille on leikkipaikka vehreyden keskellä.

Bussikuljetus Taorminaan

Lähin naapurikaupunki on romanttinen ja kaunis Taormina. Pääset sinne helposti ja edullisesti hotellin omalla bussilla, joka pysähtyy Catanian kaupungin portilla.

Puolihoito tai All Inclusive lisäpalveluna

Aamiainen sisältyy matkan hintaan ja voit jo kotoa käsin varata lisäpalveluna puolihoidon tai All Inclusiven. Menu on koostettu pääosin italialaisen ja sisilialaisen keittiön herkuista. Puolihoito sisältää buffetaamiaisen ja -päivällisen.

Tärkeä tietää

Hotellin baaria ja Stella di Mare -ravintolaa remontoidaan. Alue on aidattu, ja rakennustyöt ovat käynnissä siten, että baari kunnostetaan ensin, ja ravintola sen jälkeen. Baarin arvioidaan valmistuvan 30.4. ja ravintolan 30.5.2026. Tänä aikana kulku rannalle tapahtuu vaihtoehtoista tietä. Töistä saattaa aiheutua melua läheisiin huoneisiin ja viereiselle ranta-alueelle. Hotelli pyrkii sijoittamaan vieraat mahdollisimman kauas työalueelta sijaitseviin huoneisiin.

Hotellilla ei ole suomenkielistä opasta kesäkaudella 2026.

Ladataan hakutuloksia ...