Y’s Hotel Shin - Osaka
Osaka,
Japani
Mukavuudet
- Lentokenttä Osaka (KIX): 57.2 km
Tietoja hotellista
Grand Front Osaka -ostoskeskus ja Osakan kaupungin asema sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 7,3 km:n päässä kohteesta Dotonbori ja 8,4 km:n päässä kohteesta Kyocera Dome Osaka. Kaikkien 133 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja taulutelevisio. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja työpöytä. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Umeda Arts Theater (teatteri) - 2,8 km / 1,7 mi
Grand Front Osaka -ostoskeskus - 3,1 km / 1,9 mi
HEP Five -ostoskeskus - 3,3 km / 2 mi
Hankyu Sanbangai - 3,3 km / 2 mi
Tenjimbashi-Sujin ostoskatu - 3,3 km / 2,1 mi
Osaka Museum of Housing and Living (museo) - 3,4 km / 2,1 mi
LUCUA Osaka - 3,6 km / 2,3 mi
Hanshinin tavaratalo - 3,7 km / 2,3 mi
Pokemon Centre Osaka - 3,7 km / 2,3 mi
Kuchu Teien -observatorio - 3,8 km / 2,4 mi
Umeda Sky Building - 3,8 km / 2,4 mi
Herbisin aukio - 4 km / 2,5 mi
Sankei Hall Breezen monitoimihalli - 4,2 km / 2,6 mi
Hankyu Umeda Main Store - 4,3 km / 2,7 mi
Osakan kaupungintalo - 4,5 km / 2,8 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 10,9 km / 6,8 mi
Kobe (UKB) - 41,1 km / 25,5 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 56,7 km / 35,3 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY
per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Aikainen sisäänkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 1000 JPY
- Myöhäinen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 1000 JPY
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
- Kontaktiton uloskirjautuminen on saatavilla.
- Huomaathan, että jotkin majoituspaikat eivät salli tatuoitujen asiakkaiden käyttävän paikan päällä sijaitsevia julkisia kylpytiloja.
