Hotel Harbour Yokosuka
Jokohama,
Japani
Mukavuudet
- Lentokenttä Tokyo (HND): 51.6 km
Tietoja hotellista
Hotel Harbour Yokosuka sijaitsee keskustassa, ja COASKA Bayside -ostoskeskus sijaitsee 4 minuutin kävelymatkan päässä ja United States Fleet Activities Yokosuka 7 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 1,4 km:n päässä kohteesta Mikasa-puisto ja 11 km:n päässä kohteesta Zushin ranta. Kaikkien 81 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja LED-TVt. Käytössäsi on digitaalikanavat ja ilmainen internetyhteys (langaton ja kiinteä). Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Varusteluun kuuluu puhelin, työpöytä ja pimennysverhot. Käytössäsi on ilmaiset sanomalehdet aulassa, kuivapesula-/pesulapalvelut ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti. Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys, ostosmahdollisuuksia paikan päällä ja televisio yleisissä tiloissa. Tämän hotellin palveluihin kuuluu tanssisali ja myyntiautomaatti. Maksullinen mannermainen aamiainen tarjotaan päivittäin klo 6.30–9.00.
- Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 1000 JPY aikuisille ja 500 JPY lapsille
- Kattamaton omatoiminen pysäköinti: 1200 JPY per yö (ilman kulkurajoituksia)
- Aikainen sisäänkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 0 % huoneen hinnasta
- Myöhäinen uloskirjautuminen: 10 % huoneen hinnasta (saatavuuden mukaan)
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
