Una Villa - Amalfi Boutique Rooms B&B
Amalfi,
Italia
Mukavuudet
- Lentokenttä Napoli (NAP): 66.7 km
Tietoja hotellista
Duomo di Amalfi ja Amalfi Harbour (satama) sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä luksusluokan majatalo sijaitsee 1,4 km:n päässä kohteesta Amalfin uimaranta ja 28,9 km:n päässä kohteesta Piazza Tasso. Kaikkien 5 huoneen varusteluun kuuluu minibaari ja äly-tv:t. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, designer-hygieniatuotteet ja bidee. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja kahvin-/vedenkeitin. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Spiaggia Duoglio - 0,6 km / 0,4 mi
Amalfi Harbour (satama) - 1,2 km / 0,8 mi
Amalfin tasavallan muinaiset asevarastot - 1,7 km / 1,1 mi
Amalfin uimaranta - 1,8 km / 1,1 mi
Duomo di Amalfi - 1,9 km / 1,2 mi
Paratiisin luostari - 1,9 km / 1,2 mi
Smaragdin luola - 2 km / 1,3 mi
Paperitehdasmuseo - 2,4 km / 1,5 mi
Atranin ranta - 2,5 km / 1,6 mi
Castiglionen ranta - 2,7 km / 1,7 mi
Smaragdiluola - 4 km / 2,5 mi
Villa Cimbrone - 4,5 km / 2,8 mi
Valle delle Ferrieren luonnonsuojelualue - 4,6 km / 2,9 mi
Ravello - Atrani Kävely - 4,8 km / 3 mi
Villa Rufolo (rakennus) - 4,9 km / 3,1 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Salerno (QSR-Costa d'Amalfi) - 44,8 km / 27,8 mi
Napolin kansainvälinen lentokenttä (NAP) - 68,2 km / 42,4 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
- Kaupungin perimä vero: 3.11.–31.3. välisenä aikana 0.00 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 4 yöltä
- Kaupungin perimä vero: 1.4.–2.11. välisenä aikana 3.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 5 yöltä ja 1.50 EUR sen jälkeen, korkeintaan 4 yöltä.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Lentokenttäkuljetusmaksu: 180 EUR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 2 henkilöä)
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Kaikkien asiakkaiden tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
- Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
