Hotel Imperial Casablanca

Casablanca, Marokko Lippu - Marokko

Mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ravintola
  • Baari
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • kylpylä

Tietoja hotellista

Hotel Imperial Casablanca sijaitsee keskustassa, ja Hassan II:n moskeija ja Casablancan keskustori 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä luksusluokan hotelli sijaitsee 8,6 km:n päässä kohteesta Ain Diabin ranta ja 1,1 km:n päässä kohteesta Ecole Assimil-Formation (koulu). Kaikkien 105 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja plasmatelevisio. Käytössäsi on satelliittikanavat ja ilmainen internetyhteys (langaton ja kiinteä). Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu sadesuihkupää ja designer-hygieniatuotteet. Varusteluun kuuluu puhelin, tallelokero ja työpöytä. Käytössäsi on ilmainen kiinteä internetyhteys, ympäri vuorokauden auki oleva business center ja express-sisäänkirjautuminen. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen seuraavat kokoustilat: konferenssikeskus ja kokoushuoneita. Käytössäsi on lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden). Jos saavut autolla, voit pysäköidä helposti, sillä ilmainen valet-pysäköinti kuuluu myös palveluihin. Voit rentoutua täyden palvelun kylpylässä, jonka palveluihin sisältyvät muun muassa hierontapalvelut ja vartalohoidot. Paikan päällä on lisäksi sisäuima-allas sekä kuntosali. Tämän art deco -tyylisen hotellin palveluihin kuuluu myös ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja takka aulassa. Lähistöllä sijaitseville nähtävyyksille pääsee helposti alueellisilla kuljetuksilla (lisämaksusta). Majoituspaikan ravintola, Le Marius, on hyvä paikka lounaan tai illallisen nauttimiseen; ravintolan erikoisuuksiin kuuluu Välimeren keittiö. Palveluihin kuuluu myös kahvila ja ympärivuorokautinen huonepalvelu. Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 6.00–10.30.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupungin perimä vero: 19.80 MAD per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 100 MAD aikuisille ja 100 MAD lapsille
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 400 MAD per ajoneuvo yhteen suuntaan
  • Lisävuode: 380 MAD per yö

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

  • Hierontapalvelut ja kylpylähoidot tulee varata etukäteen. Varauksen voi tehdä ottamalla majoituspaikkaan yhteyttä ennen saapumista soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
  • Yksi korkeintaan 4 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Kartta

Ladataan hakutuloksia ...