Canopy By Hilton Toronto Yorkville

Toronto, Kanada Lippu - Kanada

Mukavuudet

  • Ravintola
  • Lentokenttä Toronto (YYZ): 37.1 km

Tietoja hotellista

Canopy By Hilton Toronto Yorkville sijaitsee keskustassa, ja University of Toronto - St. George Campus ja Ontarion kuninkaallinen museo 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä luksusluokan hotelli sijaitsee 2,6 km:n päässä kohteesta CF Toronto Eaton Centre ja 3 km:n päässä kohteesta The Distillery Historic District (historiallinen alue). Kaikkien 184 huoneen varusteluun kuuluu espressokoneet ja LCD-televisio. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä maksullinen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, sadesuihkupää ja ilmaiset hygieniatuotteet. Varusteluun kuuluu tallelokero, työpöytä ja puhelin (ilmaiset paikallispuhelut). Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Downtown Yonge - 0,9 km / 0,6 mi
Toronto Public Library - 0,9 km / 0,6 mi
University of Toronto - St. George Campus - 1,3 km / 0,8 mi
Allan Gardens (puutarha) - 1,3 km / 0,8 mi
Ontarion kuninkaallinen museo - 1,5 km / 0,9 mi
Ryersonin yliopisto - 1,5 km / 0,9 mi
Royal Conservatory of Music (konservatorio) - 1,6 km / 1 mi
The Danforth Music Hall - 1,8 km / 1,1 mi
The Path - 2 km / 1,2 mi
Queen’s Park (puisto) - 2 km / 1,2 mi
PATH Underground Shopping Mall (maanalainen ostoskeskus) - 2,1 km / 1,3 mi
Sankofa Square - 2,3 km / 1,4 mi
St. Michael's Cathedral (kirkko) - 2,4 km / 1,5 mi
CF Toronto Eaton Centre - 2,4 km / 1,5 mi
The Hospital for Sick Children - 2,4 km / 1,5 mi

Lähimmät lentokentät ovat:
Toronto, Ontario (YTZ-Billy Bishop Toronto City) - 12,3 km / 7,6 mi
Toronto, Ontario (YYZ-Lester B. Pearsonin kansainvälinen lentoasema) - 36,3 km / 22,6 mi

Käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva business center, kuivapesula-/pesulapalvelut ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Tämä hotelli tarjoaa liikeasiakkailleen 6 kokoushuonetta. Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu sisäuima-allas ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus. Tämän art deco -tyylisen hotellin palveluihin kuuluu myös ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja juhlasali. Hotellin ravintola, Dia Restaurant, on hyvä paikka lounaan, illallisen tai brunssin nauttimiseen. Palveluihin kuuluu myös kahvila ja huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Maksullinen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.00–11.00.
  • Maksu tilauksen mukaan valmistetusta aamiaisesta: noin 20–40 CAD per henkilö
  • Langaton internetyhteys huoneessa: 10.95 CAD per päivä (hinnat saattavat vaihdella)
  • Pysäköintipalvelu: 55 CAD per yö (ilman kulkurajoituksia)
  • Lemmikit: 100 CAD per majoitustila per yöpyminen (korkeintaan 100 CAD per yöpyminen)
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

  • Uima-allasta voi käyttää klo 7.30–23.00.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
  • Pysäköintialueella on korkeusrajoituksia.
  • Asiakkaat voivat päästä huoneeseen mobiililaitteella.
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Kartta

Ladataan hakutuloksia ...